Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskola Könyvtára

szerző: Baranya Péter | utolsó frissítés: 2021. május 14., péntek - 09:47
VHF épülete

8200 Veszprém, Jutasi út 18/2.
Postai cím: 8200 Veszprém, Jutasi út 18/2.
Tel.: 88/542-725, 88/542-700, Fax.: 88/542-726
E-mail: biblio@vhf.hu
Internet: https://www.vhf.hu/konyvtar/bemutatkozas
Katalógus: http://corvina.vhf.hu:8080/WebPac.vhfkdb/CorvinaWeb
Könyvtárvezető: Holc Viktória

Hétfő, szerda, csütörtök: 8-16.

Kedd, péntek: 8-12

A könyvtár a Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskola szakkönyvtára. Elsődleges feladata a főiskolán folyó oktató és kutató munka könyvtári hátterének biztosítása.

A könyvtárban több mint 25 ezer könyv és folyóirat áll az olvasók rendelkezésére. Gyűjteményünk elsősorban a teológia és a szociális munka tudományterületeket foglalja magában. A fő tudományterületek mellett a filozófia, pszichológia, etika, társadalomtudományok (szociológia, statisztika, politológia), jog, művészettörténet, történelem (egyetemes és magyar), egyház- és vallástörténet témakörében is gyarapítjuk állományunkat.

Folyóirattárunkban több mint 40 friss folyóiratot olvashatnak a teológia és a szociális munka területéről.

A könyvtár médiatára több adatbázist, elektronikus formában tárolt könyvet és lexikont tartalmaz.

• Helyben olvasás

Könyvtárunk dokumentumai a külsős olvasók számára helyben olvasás formájában használhatók.

Kölcsönzési lehetőséget a főiskola tanárai, diákjai, az egyházmegye papjai és dolgozói számára tudunk biztosítani

• Tájékoztatás

A könyvtár teljes körű megismeréséhez, a hagyományos és a számítógépes információkereséshez a könyvtáros nyújt segítséget.

• Kölcsönzés

A korlátozott példányszámok miatt csak a főiskola tanárai, diákjai, az egyházmegye papjai és dolgozói kölcsönözhetnek könyvtárunk állományából

• Könyvtárközi kölcsönzés

A könyvtárunkban nem elérhető dokumentumokat igyekszünk könyvtárközi kölcsönzéssel biztosítani olvasóink számára.

• Fénymásolás

A könyvtári dokumentumokból fénymásolatok készítését biztosítjuk. A kérések teljesítésénél a szerzői jogi törvények rendelkezéseit és a dokumentumok fizikai állapotát is figylembe vesszük.

• Számítógép és internet használat

Könyvtárunk számítógépein ingyenes internethasználatot biztosítunk valamennyi olvasónak.

• Szakdolgozatok

A főiskolán készült szakdolgozatok helyben megtekinthetőek. A szkadolgozatokból sem kölcsönzést, sem másolatszolgáltatást nem végzünk.

• Szkennelés

A könyvtár szkennerén olvasóink díjmentesen végezhetnek szkennelést.